
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 µs |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75 dB |
| Turn-On Delay Time | 4 µs |
| Operating Supply Current | 14 µA |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Quiescent Current | 7 µA |
| Propagation Delay | 4 µs |
| Max Supply Current | 14 µA |
| Nominal Supply Current | 14 µA |
| Max Input Current | 40 fA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 15 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
Stock: 6797
Distributors
pcbx
Unit Price$1.53973
Ext.Price$1.53973
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.53973 | $1.53973 |
| 10 | $0.99514 | $9.95140 |
| 25 | $0.88827 | $22.20675 |
| 50 | $0.80626 | $40.31300 |
| 100 | $0.73182 | $73.18200 |
| 300 | $0.66650 | $199.95000 |
| 500 | $0.60700 | $303.50000 |
| 1000 | $0.51553 | $515.53000 |
| 3000 | $0.48331 | $1449.93000 |
| 5000 | $0.45311 | $2265.55000 |
